Kennel SE SRDCEM LVA

Název mojí chovatelské stanice je odvozen částečně z povahy WESTÍKŮ a RIDGEBACKŮ a částečně z mého narození ve znamení Lva ( i to byl jeden z 6-ti názvů). Chtěla jsem, aby to byl název český i když jsem si vědoma, že pro cizince je poněkud krkolomný.

Chovatelská stanice "se Srdcem Lva" byla zaregistrována 3.1.2005 a i když nemá dlouhého trvání, láska k čtyřnohým kamarádům se datuje už k mým prvním slůvkům.

Moji westíci Max, Rendy & RR Giom dali základ tomuto krásnému šílenství zvané chovatelství.

Má láska ke psům je stejně dlouhá jako můj život.Jen co jsem se naučila mluvit, už jsem žadonila "MAMINKO KUP MI KONÍČKA". Když jsem ve svých cca 4-letech pochopila, že se mi kůň do pražského činžovního domu, skoro v samém centru města, opravdu nevejde, přešla jsem na "MAMINKO KUP MI PEJSKA, PROSÍÍÍM, JÁ UŽ BUDU NAVŽDY HODNÁ". Není Vám to povědomé?

Mamka byla neoblomná a tak jsem si na pejska musela počkat do 26ti let. Asi rok před tím jsem na ulici potkala bílé chlupaté stvoření s naprosto odzbrojujícím kukučem.Byla jsem tak uchvácena,že jsem vůbec nevnímala co je tento psík zač, jen jsem zaregistrovala "teriér" a něco jako "velš". Při zkoumání psích encyklopedií jsem propadala zoufalství, když jsem toho bílého rošťáka nemohla rozpoznat. Pak jsem jednou uslyšela "WEST" a konečně se vše spojilo a já poznala svého favorita. Začala jsem sbírat veškeré informace a ti "bílí-chlupatí" mi byli čím dál tím víc sympatičtí.

Tak k nám přibyl první WEST HIGHLAND WHITE TERRIER - "MAX" vlastním jménem MAX COLORIS. O dva roky později jsme si přivedli druhého WESTÍKA "RENDU" vlastním jménem ANDY DAROT Z PRAHY. Jednou, na jedné výstavě, jsme potkaly nádherného pšeničného samce RHODÉSKÉHO RIDGEBACKA. A aby nás měl kdo "hlídat" o čtyři roky nato jsme měli našeho prvního RHODÉSKÉHO RIDGEBACKA "GIOMA" vlastním jménem GIOM KATAMA KING.

Já jsem spíš na psí kluky, ale moje kamarádka ZDEŇKA ch.st. Z MASNEROVA mi dovolila nahlédnout do krásného světa chovatelství. Do atmosféry výběru krycího psa, do rozmazlování budoucí maminy, do zrození nového života, do prvních krůčků, do poznávání světa kolem štěňátek až do předání malých RRáčků novým majitelům. Mohu s ní sdílet její radost nad potomstvem, sledovat další dospívání "jejich dětí" , pyšnit se jejich umem i případným úspěchem na výstavách. Zdeňka se řídí svým srdcem a intuicí a odchovává štěňátka s nesmírnou láskou a péčí.

Do budoucna bych si přála také dávat novým majitelům takto odchovaná štěňátka. Tak teď jen trochu toho "pokakaného štěstíčka" a psí holčičku "se Srcdem Lva"